Тайното оръжие за Мекотели

Тайното оръжие за Мекотели

Тайното оръжие за Мекотели

Blog Article



Тялото на животните наподобява червей. Морски мекотели, обитаващи колонии на хидровидни и корали, по които пълзят. Специализираният им начин на живот е причина да се редуцира голяма част от мантийната обвивка, ктенидиите и отчасти крака.

Б отрова на главоногите Открити са токсични протеини и токсини от природа, която не е. Един от първите протеини, изолирани от задните слюнчени жлези на калмарите, е цефалотоксин. Той е разпределен от отровата на някои видове октоподи.

При някои октоподи се наблюдава откъсване на съответното пипало и свободното му плуване до намиране на женска.

Въпреки това, заразяването с мекотели не е ограничено до деца.

Двучерупчестите фосили датират от ранния период на Камбрия . По време на последвалия ордовик, двучерупчестите диверсифицирани както по брой видове, така и по разнообразие от заети екологични ниши.

Повеќето од членовите на оваа група или немаат школки, или имаат мали внатрешни школки.

Хитоните , познати и како полиплакофорани, се рамни мекотели слични на голтки со варовнички плочи што ги покриваат горните површини на нивните тела; живеат во меѓуплимни води долж карпестите брегови низ целиот свет.

Ако сте спремни да направите некои исклучоци, повеќето мекотели може да се карактеризираат и со нивните широки, мускулести „стапала“ кои одговараат на пипалата на цефалоподите и нивните школки (ако ги исклучите цефалоподите, некои гастроподи и најпримитивните мекотели) .

Мекотелото обикновено не причинява белези, освен ако подутините не са подбрани или надраскани.

Те са усвоили всички места на обитание с изключение на въздуха.

, едно миниатюрно октоподче.“ мекотели Защо да е глупав? „Ами просто не прави почти нищо.“

(Имайте предвид, че въпреки че повечето двучерупчести имат сдвоени черупки, няколко вида или имат драстично намалени черупки, или изобщо нямат черупки.)

е. тези, които живеят в езера и реки) и сухоземните (обитаващи сушата ) видове.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Report this page